טרנדים מובילים בריצוף הבית

כמידי שנה, כמו בכל עונה, ישנם חידושים וטרנדים המגיעים אלינו מכל העולם, טרנדים אלו אינם פוסחים על מחלקת עיצוב הבית בכלל ועל פתרונות ריצוף בפרט.

השנה הגיעו לחנויותנו מיטב הטרנדים הייחודים, החדישים והמיוחדים ביותר שיהפכו כל חלל בבית או במשרד למעוצב בכל אוירה שתרצו, אם בסגנון כפרי, פופ ארט, אלגנטי, רטרו ועוד…

מגמות עיצוב האריחים השנה מגוונות ונותנות פתרונות עיצוב מתאימים לכל חלל ברחבי הבית או המשרד, הקידמה הטכנולוגית ואייכות ההדפסה הגבוהה והמדוייקת כיום מאפשרות לחברות לייצר אריחים במגוון גדלים, צבעים, צורות וטקסטורות בדיוק מרשים, כמו שיש ועץ, אריחים שבעבר הלא רחוק לא היה ניתן לייצר. בעזרת אריחים אלה הבית הופך להיות מעוצב באופן אינדבידואלי ומקורי עם "טאץ'" אישי.

בין הטרנדים "החמים" אפשר למצוא אריחי קרמיקה דמוית עץ המקנה אוירה חמה וכפרית או אריחי קרמיקה דמוית שיש אשר תהפוך כל חלל לאלגנטי, אריחים בעלי צורות גאומטריות , גרניט פורצלן דמוי בטון, אריחי גרניט פורצלן דק בעובי 3 מ"מ הניתנים להזמנה בגודל אף של מטר על 3 מ', אריחים מצויירים, פסיפסים ועוד, הכל תלוי בצורה בה תרצו לעצב את הריצוף ואת האוירה אותה תרצו ליצור בחלל, יש אינסוף אפשרויות!

חלק נרחב מאריחי הקרמיקה החדשים שלנו עשויים מגרניט פורצלן שהוא סוג מיוחד של אריחי קרמיקה המתאפיינים בעמידות גבוהה יותר מקרמיקה רגילה.

בשל חוזקו ועמידותו של הפורצלן (חרסינה) הנובע מתהליך השריפה שלו, מעוביו ומהחומרים ממנו הוא עשוי ומכך שאריחי גרניט הפורצלן זולים יותר לעומת חומר טבעי כמו אבן שיש או עץ ומאחר שניתן לעצבו בקלות יחסית במגוון צבעים, צורות ומרקמים, הפכו אריחי גרניט פורצלן לריצוף הנפוץ ביותר במדינת ישראל.

עם השנים המגמה על שמירת כדור הארץ התחזקה והחברות המייצרות ריצוף ברחבי העולם הפנימו מסר זה והחלו לפתח ולייצר קולקציות חדשות על גבי אריחי גרניט פורצלן אשר מדמות את היופי, החום האותנטיות של מראה העץ הגושני או לחילופין את מראה אבן השיש הטבעית, מגמה זאת ירוקה וחוסכת פגיעה במשאבי הטבע ואין צורך לפגוע ביערות הגשם או לחצוב באבן.

חלק מאריחי גרניט פורצלן מזוגגים (מכוסים בשכבת זכוכית דקה) אשר מגינה על האריח מפני ספיגה של חומרים ויצירת כתמים, אך שכבה זאת עמידה פחות לשברים. האריחים הלא מזוגגים עמידים יותר לשברים אך סופגים חומרים ולכן דרוש טיפול תקופתי של מריחת "סילר", שהוא חומר איטום מיוחד. לכן אריחים מזוגגים מתאימים יותר לבתים פרטיים ואלו ללא הזיגוג לשטחים ציבוריים.

בנוסף, כיום אריחי גרניט פורצלן מתאימים לריצוף חלל הפנים וריצוף חוץ וזאת תודות לכך שמקדם ההחלקה שלהם גבוה , דבר שהפך להיות סטנדרט חובה בבנייה החדשה, כך שניתן לרצף את החלל כמשטח הומוגני חלק ולא צריך להחליף את הריצוף בין החללים היבשים והרטובים דבר המקנה עיצוב אלגנטי ואווירה חמימה בחלל.

לאריחי גרניט פורצלן יש דרגות שחיקה שונות ובחירת האריחים צריכה להיות מתאימה לחלל אותו אנו רוצים לעצב, העמידות לשחיקה של אריחי גרניט פורצלן ואריחי קרמיקה אחרים נמדדת במדד פי.אי.אל המקבל ערכים בין 0 ל-5 כאשר אריחים במדד 0 אינם מתאימים לשימוש ברצפה ואריחים מדרגה 5 מיועדים לשימוש בשטחים ציבוריים.

בבחירת ריצוף לבית מומלץ להשתמש באריחים מדרגה 3 או 4.

מה שנותר לכם לעשות, להחליט אילו חללים בבית או במשרד אתם מעונינים לעצב, ולהתחיל לחשוב על האוירה שאתם מעוניינים ליצור.

בואו להתרשם אצלינו באולם התצוגה מהמגוון הרחב של פתרונות ריצוף הבית ועיצובו.

פוסטים אחרונים
בחירת צבעים | כורש
אמבט מעוצב | כורש
כיורים מונחים | כורש
טרנד פישבון | כורש
עיצוב תעשייתי אקלקטי | כורש