כיורים מונחים | כורש

מונח תלוי או עומד?

מדריך לבחירת כיור

הכתבה הבאה תסקור את היתרונות של כיור מונח, תלוי או עומד. לכל כיור התכונות הייחודיות שלו וכל כיור הוא בחירה עיצובית המשפיעה על כלל מראה החדר השני הכי חשוב בבית- חדר הרחצה!

כיורים מונחים

כיור מונח | כורש

הכיורים המונחים מקנים תחושה של אובייקט נייד ובולט מאוד, בעל נוכחות דומיננטית בחלל.

הייחוד של כיור זה הוא שהוא מונח על גבי משטח של ארון אמבטיה, מדף או כל משטח שנבחר כבמה לכיורים. לרוב אלה משטחי עץ, שיש או זכוכית.

שימו לב לשתי הנקודות הללו בבחירת כיור מונח:

בחירת הגובה

היות והכיורים בולטים ומרחפים מעל פני המשטח, יש חשיבות רבה לגובה שלהם. רוב הכיורים המונחים נעים בממוצע בין 15-20 ס"מ גובה, אך יש לקחת בחשבון גם את גובה המשטח: אם גם הוא ממוקם גבוה יחסית, הגישה לכיור עשויה להיות לא נוחה לשימוש, לכן חשוב תכנון מראש של הגבהים, ומיקום הכיור את המשטח בגובה שמאפשר לכם גישה נוחה ושימוש נוח בכיור ובברז של הכיור.

מיקום הברז

את הברז אפשר לחבר מלמעלה לכיור או מהצד. במקרה של כיור מונח, יש לשים לב, במיוחד במקרים של חיבור מהצד, שהברז אינו נמוך מדי ומתנגש עם שפת הכיור, או קצר מדי וקרוב מדי לשפה, דבר שמשבש את השימוש היומיומי וההנאה מהכיור.

כיורים מונחים | כורש

כיורים עומדים

כיורים עומדים | כורש

כיורים עומדים מהווים ממש אלמנט פיסולי בחלל, ומשדרגים מאוד את האמירה העיצובית כולה.


אם כבר עיצוב – מה עם עיצוב כפול?
כחלק ממגמה הולכת ומתפתחת של הפרדת החלל לשניים – לאישה ולגבר – החולקים חלל אחד, ניתן לראות שגם רבים מהכיורים העומדים מגיעים בזוגות. שני כיורים שניצבים זה לצד זה או זה מול זה, תלוי בהגדרת הטריטוריה ובתנאי המרחב, יוצרים אמירה עיצובית מרשימה במיוחד, ויש האומרים שאלמנטים המגיעים בזוגות אף מחזקים את אווירת הזוגיות בבית.


כיורים עומדים ופתרונות אחסון
היות ולכיור עומד יש גם גוף מאסיבי, הרי שהגוף הוא אלמנט פיסולי, ויחד עם זאת עשוי לכלול גם פתרונות אחסון: מידוף שמחובר לגוף של הכיור העומד, או אפילו מספר מדפים או מגירות לאחסון מגבות או פריטי רחצה שונים שרוצים לשמור באופן סמוי.

כיורים תלויים

כיור תלוי | כורש

כיורים תלויים מקיימים את ההבטחה של פריטים שלא תופסים מקום רב -ברוח טרנד המינימליזם, ומאפשרים לנקות את הרצפה מתחת לכיור, תוך שמירה על תחושה אוורירות, קלילות ודינאמיות.

כיורים תלויים מחוברים בחלק אחד לקיר או למשטח מחבר בין הכיור לקיר (כמובן שחשוב לבחור בהתקנה מקצועית ואיכותית לתחזוקה נכונה של הכיור).

העיצובים של כיורים תלויים מקוריים ומיוחדים, בין אם במימד הצורני ובין אם בצבעוניות או בפיסוליות היצירתית שהושקעה בעיצוב הכיורים. לפניכם סקירה של בשורות מובילות בתחום הכיורים התלויים וטיפים על מה לשים דגש בבחירת והתקנת כיורים תלויים.

מה חשוב לדעת על כיורים תלויים?

הכיורים התלויים המודרניים מאפשרים התקנה מהירה יחסית. כמובן שחשוב למדוד אותם היטב בשילוב עם הברז ולהחליט היכן בחלל למקם אותם לפי אילוצי האינסטלציה אך גם שהשימוש והגישה יהיו נוחים ויאפשרו תנועה בחלל. כמו כן, בדקו מאיזה חומר הכיור עשוי – חרס, שיש, אבן, קוריאן ובחרו כיורים תלויים מחומר עמיד שמאפשר תחזוקה קלה, כדי שתוכלו לטפל ולנקות אותו כראוי ושהוא יישאר איכותי ומעוצב לאורך זמן.

בחירת צורה: עגול או מלבני

כללי – עיצוב

עיצובי הכיורים נעים בין מפתיע ומקורי לסטנדרטי וקלאסי. ראשית, ניתן לראות צורניות מגוונת של כיורים מלבניים ומרובעים המעוצבים בקווים ישרים וקלאסיים, לצד כיורים אובאליים או עגולים שמכניסים תחושת זרימה דינאמית לחלל. ישנם כיורים בעלי רוחב משתנה, וכיורים אמורפיים מעניינים. כיור יכול להיות גם פינתי בהתאם לאילוצי חלל שונים.

עומק וגובה

הפקטור של המידות משחק תפקיד חשוב בבחירת כיורים, וישנם כיורים בעלי שוליים גבוהים, עגולים או מחודדים שיוצרים עומק בכיור מול כיורים שטוחים ודקים נזיריים ומינימליסטיים מאוד. הבחירה אם הכיור יהיה עמוק בעל שוליים גבוהים, עבה או דק היא לרוב בחירה של העדפה אסתטית אך יש בה גם היבט של נוחות – חשוב לשמור על הגעה נוחה לכיור, שימוש קל, נגישות גבוהה בתפעול הברז וכדומה.

בחירת צבעוניות

הכיורים העכשוויים בין אם הם כיורים תלויים, עומדים או מונחים מגיעים בצבעוניות מגוונת. הצבעים בהירים דוגמת לבן, שמנת וקרם עדיין הם הצבעים הפופולריים ביותר, בשל הזרימה שהם מייצרים במרחב, הם ניטראליים ומתאימים כמעט לכל עיצוב, אך לצדם ניתן לראות כיורים תלויים שחורים דומיננטיים ודרמטיים שמושכים את הפוקוס בחדר הרחצה ואפילו כיורים כחולים, אדומים או מטאליים.

איכות ועמידות לטווח ארוך

בבואכם לבחור כיורים, בדקו מי היא יצרנית הכיורים, האם היא בעלת מוניטין בתחום, האם הכיור מגיע עם אחריות ולכמה זמן האחריות תקפה. כמו כן, בדקו מאיזה חומר גלם עשוי הכיור, מה הן תכונותיו ומה היא עמידותו, והקפידו לרכוש אך ורק כיורי איכות אשר עומדים בקריטריונים המחמירים של עמידות, איכות ונוחות, ובכך תבטיחו חוויית שימוש נוחה וארוכת טווח, וטיב איכות ללא פשרות.

אצלנו בכורש תמצאו מגוון עצום של כיורים דקורטיביים להפליא מבית היוצר של חברות העיצוב הטובות בעולם.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.