טרנד פישבון | כורש

נעים להכיר: פיש בון

עיצוב פישבון | כורש

הפיש בון, עיצוב המזכיר בצורתה אדרה של דג ומכאן שמו, (הוא נקרא לעיתים גם ׳הרינג-בון׳ – דג ספציפי יותר) הינו אחד הטרנדים החזקים היום בעולם העיצוב, אם כי הוא בהחלט משוייך לעיצוב המסורתי של תקופת הבארוק באירופה, ומכאן גם האווירה היוקרתית שהוא משרה באופן מיידי.

היום, צורת הפיש-בון מקבלת פרשנות עכשווית דרך צבעוניות וחומרים המאפשרים תוצאה מרהיבה של עיצוב מסורתי עם טוויסט.

ריצוף הפיש-בון מגיע בגימור עץ או גרניט פורצלן, באריחים מאורכים המסודרים ב-V.

 

כוחו של הפיש-בון

הסימטריה החזקה יוצרת מרקם מרשים ועשיר, המושך מיד תשומת לב – יש האומרים כי עיצוב טוב מתחיל מהרצפה ועולה למעלה.

הדוגמא הייחודית בעלת הסימטריה המודגשת יוצרת עומק ותנועה בחלל, שכן היא מושכת את העין ׳לטייל׳ בכיוונים שונים: לכיוון החדרים, לכיוון הקירות והתמונות שעליהם, מעבר לכך, היא עצמה מהווה מוקד ענין מרגש.

היתרון הבולט בריצוף במראה הפישבון הוא שכך ניתן לטשטש ויזואלית את גודל החלל ולהעניק לחללים גדולים עניין ואילו כשמדובר בחללים קטנים, לפעמים שילוב נכון בצבע בהיר ובטקסטורה עשירה מטשטש את הגודל של החלל ואפילו מגדיל אותו. זאת בניגוד לטענה שרווחה שנים העולם העיצוב שחללים קטנים מומלץ לרצף בקווים ישרים ובגוונים בהירים.

טרנד פישבון | כורש

לאיזה לוק עיצובי מתאים הפיש-בון?

בהיותו מרשים כל כך, הפיש בון משתלב נהדר בכל מראה תעשייתי המהווה קונטרה באופיו החשוף, וכן במראה האקלקטי המתוחכם, הלוקח מכל העולמות את הטוב ביותר.

 

חוקי העיצוב בפישבון

גווני אפור כהה יעניקו טקסטורה משגעת לחלל ואילו גווני עץ יעניקו מראה חמים וכפרי. לנועזים – אפשר להתפרע בפישבון צבעוני לאפקט עוצר נשימה ממש.

מבחינת מרחב, הפישבון עובד נהדר בחללים גדולים ומרווחים – שם יש ביטוי לייחוד שלו. אך הוא יכול בהחלט להתאים לחללים צרים –  למשל במסדרונות בהם מסדרים את יחידות ה V לרוחב, וכך נוצרת הרחבה ויזואלית, בייחוד אם משתמשים בגוונים בהירים.

סוגי עיצוב פישבון | כורש

השקעה כספית

בהשוואה להנחת פרקט או אריחים בקווים ישרים, כאן עבודת ההנחה מורכבת יותר ועל כן ריאלי לצפות למחיר גבוה יותר. קחו בחשבון שאם אתם אוהבים שילובים בעלי נוכחות דרמטית המחברת בין עולמות של קלאסיקה למודרניים, ייתכן והשקעה דווקא ברצפה תספק את המענה המדויק ביותר לבית החלומות שלכם.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.